Pokládání plovoucích podlah

Pokládka plovoucí podlahy – vyplatí se odborný podlahář ?

Podlahář - pokládka plovoucí podlahy Předpokladem správné funkce každé plovoucí podlahy je její správné položení.

Ačkoli jsou plovoucí podlahy prezentovány v reklamních materiálech výrobců a prodejců jako jednoduchá dětská skládačka, ve skutečnosti je potřeba se při pokládce podlahy připravit na mnohá úskalí.

Pokládka plovoucích podlah vyžaduje především dobrou přípravu – ať už se to týká vybavení ručními a elektrickými nástroji, tak i přípravy vlastní místnosti.

V neposlední řadě je pro správné položení plovoucí podlahy potřeba dostatek zkušeností. Všichni dobří podlaháři se svoji práci museli někde učit a nadělali přitom řadu chyb, než získali svoji zručnost a jistotu. 

Vyvarujte se tedy raději rizika, že Vaše nová podlaha ponese trvalé stopy Vašeho učení … a svěřte odbornou práci zkušeným podlahářům.

 

S čím je potřeba při pokládání plovoucí podlahy počítat

 1. Je nutné správně spočítat potřebu materiálu. Plovoucí podlaha se nakupuje v balících, v nichž je několik kusů lamel. Snaha ušetřit za každou cenu může vést k situaci, že nebude dostatek lamel k dokončení podlahy, neboť je potřeba počítat i s odřezky a odpadem.
 2. Celá plovoucí podlaha musí být nejen ze stejného materiálu – tj. stejný výrobce, typ a odstín podlahy. Měla by být rovněž z jedné výrobní série, neboť rozdíl jedné výrobní šarže plovoucí podlahy může znamenat viditelný rozdíl v odstínu nášlapné vrstvy.
 3. Podlaha se musí nechat před pokládkou nejméně 24 hodin „vydýchat“, tzn. uložit ji v místnosti, v níž má být položena a nechat ji nasát vlhkost a teplotu místnosti. Jinak hrozí nebezpečí zvlnění podlahy či vzniku spár.
 4. Je potřeba správně zvolit směr pokládky a orientaci vzorku nášlapné vrstvy s ohledem na umístění oken, dveří a nábytku.
 5. Nejnáročnější prací je ovšem příprava podkladu plovoucí podlahy, který je nutné nejprve zbavit původní krytiny, vyčistit a především vyrovnat. Vyrovnání povrchu podkladu je vysoce odbornou prací, k níž je potřeba na jedné straně kvalitní nivelační technika, na straně druhé pak často i bourací kladivo nebo umění zacházet správně s nivelační stěrkou. Další možností vyrovnání podkladu je příprava roštu osazeného nivelovanými OSB deskami. Zde již zacházíme do oboru zednických a tesařských prací, v nichž jde odborná zdatnost a vybavenost ruku v ruce s léty nabytých zkušeností.
 6. Při pokládání plovoucí podlahy je nutné ponechat mezi plochou podlahy a zdivem dostatečnou dilatační spáru, která umožňuje roztažnost podlahy. Spára se následně překryje rohovou lištou upevněnou ke stěně. Rovněž v místech styku podlahy s jinou podlahou nebo například prahy je potřeba počítat s dilatační spárou překrytou přechodovou lištou.

Jak je z výše vybraného výčtu zřetelné, nemusí být pokládka plovoucí podlahy pro každého domácího kutila procházkou růžovým sadem. Nemáme-li dostatek zkušeností, materiálového vybavení, času na přípravu a vlastní opatření plovoucí podlahy a její pokládku, je vždy nejlepším řešením využití služeb odborného podlahářství. 

Naši podlaháři provedou odborné položení plovoucí podlahy

Podlaháři sdružení v řemeslném cechu Ekomplex Vám poskytnou komplexní podlahářské služby spojené s výběrem, pořízením a položením plovoucí podlahy :

 1. Poradenství při výběru podlahy ZDARMA
 2. Prohlídka místností, změření a cenový odhad realizace plovoucí podlahy ZDARMA
 3. Vypracování smlouvy o dílo ZDARMA
 4. Zakoupení vybrané plovoucí podlahy za velkoobchodní cenu u výrobce nebo dovozce
 5. Dovoz materiálu plovoucí podlahy
 6. Demontáž staré podlahy nebo koberce
 7. Příprava podkladu pod budoucí podlahu
 8. Pokládka plovoucí podlahy včetně zalištování
 9. Úklid po montáži nové podlahy
 10. Odvoz a likvidace staré podlahy či koberce

Kontaktujte naše podlaháře

Kdo jsme ?

Řemeslnický cech Ekomplex zajišťuje v rámci celé České a Slovenské republiky prověřené řemeslníky pro vybrané obory.

Mezi tyto obory patří také podlahářské práce a související služby, zaměřené na moderní plovoucí podlahy :

Využijte s důvěrou služeb našich podlahářství, jejichž kvalitu a odborný přístup kontrolujeme a zaručujeme se za něj.


Doporučujeme : 


Hledáte byt nebo dům? Všechny reality na jednom místě. Navštivte stránky našich partnerů.

© 2019 – Plovoucí podlaha CZ